Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes šosejas posmā pilnībā tiks slēgta brauktuve virzienā no Rīgas

No šodienas satiksmei pilnībā tiks slēgta Vidzemes šosejas brauktuve virzienā no Rīgas visā rekonstrukcijai paredzētā posma no 15,40. līdz 25,50.kilometram jeb no pagrieziena uz Langstiņiem līdz nobrauktuvei no Garkalnes dzelzceļa pārvada garumā.

Satiksme abos virzienos tiks organizēta blakus brauktuvē, kur šobrīd ir ceļa divas joslas virzienam uz Rīgu. Satiksmes organizēšanai netiks izmantoti luksofori, taču būs noteikti ātruma ierobežojumi.

Uz blakus brauktuvi tiks pārceltas arī virzienā no Rīgas esošās sabiedriskā transporta pieturvietas, bet pieturvieta “Remberģi” tiks pārcelta apmēram 600 metrus uz priekšu Siguldas virzienā.

Ceļas segas rekonstrukcijas pasūtītājs un būvuzraugs ir VAS “Latvijas Valsts ceļi”, projekts – SIA “BRD projekts”. Galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Binders", apakšuzņēmēji – SIA “Lemminkainen Latvija”, AS “Ceļu pārvalde”, SIA “Rīgas tilti” un SIA “Tilts”. Līguma summa ir 14,9 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atbilstoši projektam asfalta segas rekonstrukcija tiks veikta ceļa posma abos virzienos, secīgi organizējot darbus vispirms vienā, pēc tam otrā ceļa brauktuvē. Projekts paredz asfalta segas rekonstrukciju, izmantojot reciklēšanas metodi, kas nozīmē, ka vecais asfalta segums tiks safrēzēts, segas stiprināšanai sajaukts ar cementu, izlīdzināts un pa virsu trijās kārtās ieklāta jaunā asfalta sega. Projekts neparedz ceļa pamatu rekonstrukciju.

Projekta laikā tiks rekonstruēts arī Garkalnes pārvads (reģionālā autoceļa P3 pārvads pār autoceļu A2), pārvads pār dzelzceļu un gājēju tunelis aiz Langstiņu pagrieziena. Rekonstrukcijas zonā tiks atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietas, gar ceļa malām esošās metāla drošības barjeras, atsevišķā posmā tiks izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, iztīrīti grāvji un rekonstruētas caurtekas.

Paredzēts, ka līdz darbu tehnoloģiskajam pārtraukumam rudenī visās ceļa joslās abos virzienos jābūt ieklātām seguma apakškārtām, atsevišķās vietās – arī virskārtām. Ceļa segas rekonstrukcijai pilnībā jābūt pabeigtai 2016.gada ceļu būves sezonā.

Ceļu būves uzņēmums “Binders” atvainojas par sagaidāmajām neērtībām un lūdz satiksmes dalībniekus ievērot rekonstrukcijas laikā spēkā esošos brīdinājumus un norādes.

LETA