Ziņas

Redzeslokā

Vidzemes slimnīca turpina strādāt

Lai arī Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļā konstatēta saslimšana ar “Covid-19”, slimnīca turpina darbu, ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā
nepieciešamos ierobežojumus.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila informēja, ka situ­ācija ar “Covid-19” inficētajiem var strauji mainīties, bet nedēļas izskaņā Vidzemes slimnīcā saslimšana bija konstatēta sešiem pacientiem un sešiem darbiniekiem. Pašizolācijā atrodas 25 darbinieki, kuriem bijis kontakts ar inficētajiem. Pagaidām Terapijas nodaļā netiek uzņemti jauni pacienti.

Pie ieejas poliklīnikā notiek cilvēku aptauja par veselības stāvokli un iespējamu kontaktu ar “Covid-19” slimniekiem. Ņemot vērā infekcijas izplatības riskus, plānveida ambulatorie pakalpojumi netiek sniegti pacientiem ar elp­ceļu saslimšanas simptomiem. Kopš 14. aprīļa visiem riska grupā esošajiem pacientiem, kuri stājas slimnīcā, tiek ņemtas analīzes uz “Covid-19” infekciju. Savu­kārt tie pacienti, kuriem ir pneimonijas vai akūtas respiratoras saslimšanas simptomi (klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta temperatūra), tiek izolēti Obser­vācijas nodaļā līdz analīžu rezultātu saņemšanai.

Stacionāra nodaļās ieviesti pastiprinātas karantīnas noteikumi, galvenais – pacientus nav atļauts apmeklēt, kā arī slimnīcā esošajiem var nodot paciņas tikai caurspīdīgā iepakojumā ar pirmās nepieciešamības lietām: personīgās higiēnas preces, brilles, ārsta izrakstītus medikamentus, kuru lietošanu nedrīkst pārtraukt, un ēdienu tikai neatvērtos, ūdensnecaurlaidīgos iepakojumos, kurus iespējams dezinficēt.

Lai arī slimnīcā mainīta veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, samazināta plānveida izmeklējumu un ambulatoro pakalpojumu sniegšana, joprojām veselības aprūpes pakalpojumi ir pieejami “zaļā koridora” pacientiem, pacientiem ar lipīgām ādas saslimšanām, plaušu tuberkulozes pacientiem, pacientiem pēc traumām dinamiskai novērošanai, onkoloģiskiem pacientiem, grūtniecēm, pacientiem ar hroniskām slimībām, personām, kurām rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku un/vai darbaspēju zaudēšanu, bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos. Pakal­pojumi tiek sniegti tikai pēc pieraksta, iepriekš piesakoties poliklīnikas reģistratūrā.

Rehabilitācijas stacionāra nodaļa darbu turpina līdzšinējā režīmā. Arī dzemdību palīdzība tiek nodrošināta ierastajā kārtībā. Taču, lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos un mazinātu jaunās māmiņas un jaundzimušo inficēšanās risku, dzemdībās nav atļauts piedalīties pavadošai personai – partnerim, dūlai, mātei, draudzenei. Neatliekamā medicīniskā palīdzība iedzīvotājiem tiek sniegta nepārtrauktā režīmā, un arī pārējās Vidzemes slimnīcas stacionāra nodaļas turpina darbu, pastiprināti veicot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ir atceltas visas plānveida operācijas, tai skaitā endoprotezēšanas operācijas. Plānveidā tiek veiktas tikai onkoloģiskās operācijas. Uz laiku ir atcelti medicīniskās rehabilitācijas ambulatorie un dienas stacionāra pakalpojumi.