Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes slimnīcā sākas ģimenes ārstu prakšu darbinieku vakcinācija pret Covid-19

Šodien Vidzemes slimnīcā sākas ģimenes ārstu prakšu darbinieku vakcinācija pret Covid-19, aģentūru LETA informēja SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Viņa uzsver, ka vakcinācija notiks tikai pēc iepriekšēja pieraksta, piesakoties koordinatorei Gunitai Braunai, pa tālruni 26 183 458, un vienojoties par vakcinācijas dienu un laiku.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), ģimenes ārsta apliecinājums jeb izziņa par darba tiesiskajām attiecībām un potēšanas pase.

Slimnīca lūdz precīzi ievērot vakcinēšanās pieraksta laiku, vai to atteikt neierašanās gadījumā, lai vakcinēties varētu cits kolēģis.

Kā vēstīts, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no 11.janvāra tiks vakcinēti visi ārstniecības iestādēs strādājošie. Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, pagājušajā sestdienā sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no šodienas šī iespēja būs visiem mediķiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu.