Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes saimniecībās pārrunās šā gada labības ražas tendences un problēmas nozarē

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas dzirnavnieks” šodien mediju pārstāvjiem rīko izbraukumu pie zemniekiem uz Latvijas laukiem, lai tiktos ar graudu audzētājiem un pārrunātu šā gada ražas tendences, problēmas un nākotnes plānus, informēja kompānijā.

Pasākumā, kas norisināsies no plkst.9 līdz 12.30. Ar šī gada visu veidu labības ražas tendencēm iepazīstinās AS “Rīgas dzirnavnieks” direktore Anita Skudra, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe un zemnieki.

Tāpat tikšanās laikā plānots pārrunāt problēmas audzējot rudzus, par kuru audzēšanu interese Latvijā ir būtiski samazinājusies pēdējos divdesmit gadus, un kompānijas plānus šoruden uzsākt rudzu audzēšanas programmu, lai sekmētu lauksaimnieku interesi audzēt rudzus un uzlabotu graudu kvalitāti.

“Rīgas dzirnavnieks” pārstāvji informēja, ka apsējamās rudzu graudu platības Latvijā ir būtiski samazinājušās – pērn ar rudziem apsēti 33 900 hektāru zemes, bet šogad tie apsēti vien 18 700 hektāru platībā. Viens no skaidrojumiem ir lietavas pērn rudenī, kas traucēja lauku apsēšanu. Tomēr kopumā rudzu audzēšanas popularitāte pēdējo desmit un divdesmit gadu laikā ir strauji sarukusi. Rudzu audzēšanas programmas mērķis ir sniegt graudu audzētājiem atbalstu, lai ieinteresētu tos audzēt rudzus, kas sniegtu labākus ražīguma rādītājus un uzrādītu augstākus kvalitātes rādītājus.

Pirmā saimniecība, kuru izbraukumā plānots apmeklēt, būs zemnieku saimniecība “Lauciņi” Ikšķiles novadā pie Tīnūžiem, bet otrā saimniecība – zemnieku saimniecība “Dzirnieki” Lēdurgas pagastā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, “Rīgas dzirnavnieks” strādāja ar 23,878 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13,9% – līdz 726 947 eiro.

”Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas uzņēmuma, kas ir viena no lielākajām un modernākajām graudu pārstrādes grupām Baltijas valstīs.