Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemes policijas ziņas

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē:

aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 81 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 19 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 1 zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti seši mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 27 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 15 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par astoņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietuši cilvēki.

Nav reģistrēti gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem noformēti 103 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 35 administratīvo pārkāpumu protokoli.

2.jūnijā, pulksten 19.40 Valmierā, Matīšu šosejā, apturot 1969.gadā dzimuša vīrieša vadītu transportlīdzekli, policija pie 1973.gadā dzimuša pasažiera atrada un atsavināja polietilēna maisiņu ar pagaidām nenoskaidrotu zaļganbrūnu vielu. Par notikušo sākts kriminālprocess un atsavinātā viela nosūtīta ekspertīzes veikšanai.

Valmieras policija aizdomās par zādzību izdarīšanu Rūjienas un Naukšēnu vidusskolās aizturējusi kādu jau iepriekš policijas redzeslokā nonākušu 1994.gadu dzimušu vīrieti. Abas zādzības izdarītas maijā – 13.maijā tika konstatēts, ka nakts laikā, izsitot logu, iekļūts Naukšēnu vidusskolas telpās un no tām nozagti dažādi pārtikas produkti, kā arī dators. Savukārt 16.maijā līdzīga zādzība notikusi Rūjienā, kad, izsitot loga stiklu, iekļūts skolas telpās un no tām nozagts portatīvais dators. Par notikušo sākts kriminālprocess un šobrīd policijā noskaidrots, ka zagtās mantas tikušas realizētas. Policija noskaidro aizturētā vīrieša saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

2.jūnijā, Cēsu policija saņemta informācija, ka Priekuļos, Dārza ielā, no kāda nama kāpņutelpas nozagti divi bērnu velosipēdi. Policija noskaidro zādzības apstākļus. 2.jūnijā, Gulbenes novadā, Beļavas pagastā konstatēts, ka kādai dārza mājai izsists loga stikls un no telpām nozagtas dažādas mantas – ādas jakas, dekoderis, pleds. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

2.jūnijā, ap pulksten 7, Gulbenes novadā, Galgauskas pagastā, autoceļa Ozoli – Liezere – Tirza – Stāķi 54.kilometrā pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Audi A6” nobraucis no ceļa braucamās daļas, uzbrauca ceļa zīmei un iebrauca dīķī. Vadītājs negadījuma vietu atstājis neziņojot policijai. Negadījumā nav cietušo un bojāta ceļa zīme. Policija noskaidro negadījuma apstākļus un automašīnas vadītāju.

2.jūnijā administratīvā lietvedība sākta par brīvdienās notikušu ceļu satiksmes negadījumu Alūksnē, Raiņa ielā, kur pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu ietriecies apgaismes stabā, to bojājot, un no notikuma vietas aizbrauca neziņojot par to policijai. Policija noskaidro negadījuma vietu atstājušo automašīnu un vadītāju.

2.jūnijā, pēc pulksten 23, Smiltenē, Dārza ielā pagaidām nenoskaidrota persona ar automašīnu “BMW 320” uzbrauca pie ēkas novietotam atkritumu konteineram un to bojāja. Persona negadījuma vietu atstāja un neziņoja par notikušo negadījumu likumā noteiktā kārtībā policijai. Policija noskaidro automašīnas vadītāju.

2.jūnijā, pēc pulksten 23 Cēsu policijā tika saņemta informācija, ka Cēsīs, Rīgas ielā, kāds vīrietis sadūris automašīnas riepas. Izbraucot uz notikuma vietu, policija konstatēja, ka pagaidām nenoskaidrotu iemeslu vadīts, spēkratu saskādējis tā īpašnieks, kurš atradās alkohola reibumā. 2.jūnijā, ap pulksten 11 Amatas novada Drabešu pagasta “Krācēs” administratīvās apskates laikā pie kādas 1965.gadā dzimušas sievietes atrastas un izņemtas 120 kontrabandas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Par šo pārkāpumu sastādīts administratīvais protokols.