Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemes policijas ziņas

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē:

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 65 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 17 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 4 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par 13 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un sešiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši 14 ceļu satiksmes negadījumi, negadījumos nav cietuši cilvēki.

Nav reģistrēti gadījumi, kad autovadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 25 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem noformēti 68 protokoli. 1.jūnijā, saņemta informācija, ka maijā no Alūksnes baznīcas divām ziedojuma kastītēm, iespējams, nozagta nauda. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

1.jūnijā saņemta informācija, ka maija beigās Gulbenes novadā, Beļavas pagastā sabojāta 98.kilometra dzelzceļa mājas sienas fasāde, kā arī izsisti logi. Policijā par mantas bojāšanu sākts kriminālprocess.

2.jūnijā, pēc pusnakts, Gulbenē, alkohola koplietošanas laikā izcēlās konflikts starp kādu 1972.gadā dzimušu Austrijas pilsoni un 1965.gadā dzimušu vīrieti (Latvijas pilsoni). Konflikta rezultātā traumas guvis 1972.gadā dzimušais vīrietis, kuram bija nepieciešama mediķu palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus un konflikta iemeslus.

1.jūnijā administratīvo sodu saņēmuši divi pārlieku iereibuši vīrieši. Ap pulksten 16 tika saņemta informācija, ka Alūksnē, Jāņkalna un Uzvaras ielas krustojumā uz ceļa braucamās daļas guļ vīrietis. Izbraucot uz notikuma vietu, konstatēts, ka tas ir kāds 1958.gadā dzimis kungs, kurš atrodas tādā alkohola reibumā, ka nav spējīgs pats saviem spēkiem pārvietoties. Lai neapdraudētu savu un citu drošību, vīrietis tika nogādāts dzīvesvietā. Savukārt ap pulksten 17 līdzīgs izsaukums bijis Smiltenē, Līkuma ielā, kur 1971.gadā dzimis vīrietis bija tiks stipri iereibis, ka gulēja zemē. Lai guļošais nenodarītu kaitējumu pats sev un citiem, viņš tika nogādāts policijas iecirknī atskurbšanai.

1.jūnijā, Kocēnu novads, Kocēnu pagasts, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 69.kilometrā notverts kāds stipri iereibis velosipēda vadītājs. 1973.gadā dzimušais velosipēdists ceļu satiksmē piedalījās, esot 3,7 promiļu reibumā. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.