Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes plānošanas reģions sāk diskusijas ar pašvaldībām par deinstitucionalizācijas projekta īstenošanu

Vidzemes plānošanas reģions ir sācis diskusijas ar pašvaldībām, lai noskaidrotu to nostāju un vēlmes saistībā ar deinstitucionalizācijas procesu.

Kā aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Vasermane, uz šīm diskusijām tiek aicināti pašvaldību vadītāji, sociālie dienesti un sociālo pakalpojumu sniedzēji (NVO), lai pārrunātu, vai pašvaldībām ir vēlme iesaistīties projektā, kā arī to, kādus pakalpojumus pašvaldībā varētu piedāvāt.

Šajā projektā pašvaldībām būs iespēja caur plānošanas reģionu saņemt finansējumu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai, kā arī investīcijām infrastruktūrā.

17.februārī ir aizvadīta pirmā tikšanās ar Cēsu, Priekuļu un Amatas pašvaldību pārstāvjiem, kur sociālie dienesti izrādīja interesi par finansējuma piesaistīšanu, īstenojot deinstitucionalizācijas projektu.

Otrā tikšanās plānota 19.februārī ar Rūjienas, Naukšēnu un Mazsalacas pašvaldību pārstāvjiem. Nākamajā nedēļā ir plānota tikšanās ar Gulbeni, Alūksni un Api, savukārt ar pārējām Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībām diskusijas norisināsies jau tuvākajā laikā.

LETA