Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes plānošanas reģions izveidojis video, lai popularizētu ūdenstūrismu Vidzemē

Projekta “Riverways” laikā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir izveidojis trīs videoklipus, lai popularizētu atpūtu, laivojot Vidzemes upēs, aģentūru LETA informēja VPR projekta vadītāja Ineta Puriņa.

Laivošanas sezona ir sākusies, tāpēc VPR aicina ikvienu aktīvai atpūtai izvēlēties kādu no Vidzemes upēm. Klipi aicina laivot gan ģimenes ar bērniem, gan piedzīvojumu meklētājus, gan arī, rūpējoties par dabu un par cilvēku drošību, tiek atgādināti arī drošas laivošanas pamatprincipi.

Klipi pieejami arī angļu valodā.

Projekta laikā izveidota arī brošūra par ūdenstūrisma iespējām Igaunijā un Latvijā. Tajā var iepazīties gan ar Igaunijas un Latvijas upēm, gan arī ar jūras laivošanas iespējām šo valstu piekrastēs un salās. Kopumā apkopota informācija par 65 upēm un 15 jūras maršrutiem. Brošūra noderēs ikvienam, kurš plāno atpūtu uz ūdens, ļaujot izvēlēties savām interesēm un spējām piemērotāko upi un izbaudīt piedzīvojumus uz ūdens gan brīvā dabā, gan pilsētu gaismās.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tiek ieviests projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekts tiek īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas laikā, un tā mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā.

LETA