Ziņas

Sports

Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks starptautisks jauniešu handbola turnīrs

Nedēļas nogalē, no 11. līdz 13.septembrim, Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks starptautisks jauniešu handbola turnīrs 13 līdz 15 gadiem veciem jauniešiem un jaunietēm.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, turnīrs norisinās Eiropas Sporta nedēļas laikā, kā arī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) izstrādāta AGON (Promotion and encourAGement of recreatiONal team sport) projekta gaitā.

Gan zēnu, gan meiteņu konkurencē piedalīsies komandas no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Čehijas. Uzvarētājs tiks noteikts, komandām izspēlējot apļa turnīru. Vienas spēles ilgums – 2×20 minūtes. Visām spēlēm tiks nodrošināta teksta tiešraide Latvijas Handbola federācijas mājaslapā “www.handball.lv”.

Paralēli turnīram norisināsies mini un ielu handbola meistarklases, ātrākā metiena konkurss, kā arī selfiju konkurss.

Turnīra noslēgums un uzvarētāju apbalvošana paredzēta svētdien, 13.septembrī, plkst.16.30, kurā piedalīsies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmirai un Vidzemei”).

No 7. līdz 13.septembrim Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Sporta nedēļa. Tā ir Eiropas Komisijas (EK) iniciatīva, kas uzsākta, lai veicinātu sporta un fiziskās aktivitātes popularizēšanu, aicinot iesaistīties ikvienu neatkarīgi no vecuma un sagatavotības līmeņa, īpaši akcentējot tautas sporta nozīmi.

Lai atbalstītu EK iniciatīvu, LSFP sadarbībā ar AGON projekta partneriem Eiropas Sporta nedēļas laikā īsteno dažādas florbola un handbola aktivitātes. Tāpat projekta laikā paredzēts veicināt sadarbību starp sporta attīstībā iesaistītajām organizācijām vietējā, reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Latvijas Sporta federāciju padomes koordinētais AGON projekts ir viens no pieciem, kas 78 pieteikumu konkurencē saņēma EK finansējumu, izpelnoties otro augstāko novērtējumu. Viena no projekta partnerēm ir Latvijas Handbola federācija.