Ziņas

Redzeslokā

Vidzemes koncertzāles rezidējošo mākslinieku devums

Pirmais trio koncerts. Vijolniece Kristine Balanas, čelliste Margarita Balanas un vijolnieks Roberts Balanas kopā ar orķestri “Sinfonietta Rīga” un britu diriģentu Benu Palmeru.Foto: publicitātes

Tiešsaistes koncertā uz Vidzemes koncertzāles “Cēsis”  skatuves kāpa trio Balanas: vijolniece Kristine Balanas, čelliste Margarita Balanas un vijolnieks Roberts Balanas kopā ar orķestri “Sinfonietta Rīga” un britu diriģentu Benu Palmeru.

Koncerts zīmīgs ar to, ka tas bija pirmais lielais koncerts, kurā visi trīs Balanas ģimenes pārstāvji spēlēja kopā. Atzīmējams arī, ka visi trīs ir Cēsu koncertzāles šī gada rezidences mākslinieki.

Koncertzāles mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova norāda, ka koncertzāles septiņos pastāvēšanas gados šis ir trešais gads ar rezidējošo kolektīvu vai mākslinieku: “Koncertzālei “Cēsis” nav pastāvīgā orķestra vai ansambļa, ar kuru varētu tikt veidota pamatprogramma, tāpēc tiek domāts par rezidējošajiem māksliniekiem, un mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska parasti izvēlas jaunus māksliniekus, ansambļus, kuriem rezidences gads var kļūt par tramplīnu turpmākajiem panākumiem.”

Pirmais rezidējošais kolektīvs koncertzālē 2018.gadā bija trio “Palladio”, kas izveidojās, apvienojoties izciliem solo māksliniekiem vijolniecei Evai Binderei, čellistei Kristīnei Blaumanei un pianistam Reinim Zariņam. Pērn rezidents bija    Andrejs Osokins, šogad – trio Balanas. Sadarbība paredz, ka konkrētais mākslinieks vai kolektīvs gada laikā veido trīs līdz piecas speciālas koncertprogrammas tieši kon­cert­zālei.

“Ieguvumi ir abām pusēm,” norāda E. Saļņikova. “Koncert­zālei ir unikālas programmas, kas neskan nekur citur, bet jaunajiem māksliniekiem tiek dota platforma viņu radošajām idejām. Viņiem ir vieta, kur mēģināt, veidot savas programmas, ir koncerti, auditorija, kas palīdz iegūt atpazīstamību un ir kā sākums tālākajam panākumu ceļam. Lai arī kā solo mākslinieki katrs no Balanas ģimenes sevi jau parādījuši, kā trio viņi Cēsīs tikai sāks koncertdarbību, tāpēc ne mēs, ne mākslinieki nevēlējās atteikties no viņu pirmā koncerta.”

E.Saļņikova stāsta, ka šī koncerta organizēšana bija liels izaicinājums, jo iesaistīto cilvēku skaits liels. Atgādināsim, ka janvārī no koncertzāles tiešsaistē tika translēts Raimonda Paula jubilejas koncerts, kurā uz skatuves kāpa vien četri cilvēki.