Ziņas

Izklaide

Vidzemes koncertzālē uzstāsies lietuviešu rokzvaigzne Miļus un operas soliste Ieva Prudņikovaite

31.janvāra vakarā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” uzstāsies lietuviešu rokzvaigzne Jeronims Miļus un operas soliste Ieva Prudņikovaite, aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa.

Koncertā skanēs dažāda mūzika – būs iespēja dzirdēt gan Vivaldi “Pavasari” un Vāgnera “Valkīru lidojumu”, gan arī Stinga “Shape of My Heart” un Sīla “Kiss from a Rose”.

Projekts “Muzikālā kontrabanda” radies pirms pieciem gadiem, kad uz koncertskatuves satikās solisti Miļus un Prudņikovaite, izveidojot netradicionālu duetu.

Vidzemes koncertzāles apmeklētājus koncertā sagaida muzikāli pārsteigumi, žanru kontrasti un saplūsme, Bizē “Karmenas” valdzinošie ritmi, Nemorīno saldā ārija, Satī noslēpumainā “Ģimnopēdija”, Rahmaņinova un Gēršvina klavierpasāžas roku rokā ar Bilija Aidola paskarbo “Rebel Yell”, Astora Pjacollas tumši kārdinošo Buenosairesas Mariju un atgādinājumu par Fredija Merkurija un Montserratas Kavaljē klasiski neakadēmisko duetu olimpiskajā dziesmā “Barcelona”.

Prudņikovaite kopš 2008.gada ir Vācijas “Essen Aalto Theater” operas soliste, un paralēli soliste piedalās dažādos projektos Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Itālijā, Slovēnijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. 2009. un 2010.gadā Lietuvā saņēmusi apbalvojumu “Gada labākā soliste”.

Savukārt Miļus savu karjeru sācis kā smagā metāla grupas “Soul stealer” vokālists. Plašākai sabiedrībai kļuva pazīstams 2008.gadā, uzvarot Eirovīzijas nacionālajā atlasē un pārstāvot Lietuvu starptautiskajā Eirovīzijas konkursā Serbijā. Piedalījies muzikālos projektos Lietuvā, Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā un Lielbritānijā.

LETA