Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes koncertzālē pasniegs “Lielo lasītāju balvu 2016”

Šodien Vidzemes koncertzālē Cēsīs pasniegs “Lielo lasītāju balvu 2016”, aģentūru LETA informēja Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte.

Katrā nominācijā vienas vislasītākās grāmatas autors, tulkotājs un izdevniecības saņems “Lielo lasītāju balvu 2016”.

Latvijas bibliotēkās nominācijā “Oriģinālproza” šogad pieprasītākās grāmatas ir Noras Ikstenas “Mātes piens”, Māra Bērziņa “Svina garša”, abas izdevusi “Dienas grāmata”, kā arī Māras Zālītes “Pieci pirksti”, ko izdevusi izdevniecība “Mansards”.

Nominācijā “Oriģināldzeja” vislielāko lasītāju uzmanību izpelnījušies Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājums “Pieaugušie”, ko izdevis “Neputns”, Kornēlijas Apškrūmas “Dzirdēt ar sirdi”, ko izdevusi “Zvaigzne ABC”, un Guntara Rača krājums “Laikam laika nav”, ko izdevusi “Izdevniecība MicRec”.

No tulkotās daiļliteratūras šogad vislasītākie izrādījušies divi populārās īru rakstnieces Lūsindas Railijas romāni “Meitene uz kraujas” un “Lavandu dārzs”, kuras tulkojusi Ligita Lanceniece, izdevusi “Zvaigzne ABC”. Lielu lasītāju atsaucību izpelnījies arī Kristīnas Dodas romāns “Nozagtie skūpsti” Birutas Vaivodes tulkojumā, izdevis apgāds “Kontinents”.

Dokumentālās oriģinālliteratūras žanrā lasītāju uzmanības centrā ir Valda Zatlera grāmata “Kas es esmu”, izdevniecība “Jumava”, un divas Līgas Blauas sarakstītās grāmatas – “Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas” un “Zemgalietis. Uldis Dumpis”, abas izdevusi izdevniecība “Žurnāls Santa”.

Tulkotās dokumentālās literatūras nominācijā pats pieprasītākais izrādījies Jukas Rislaki dokumentālais pētījums “Vorkuta. Sacelšanās ieslodzīto nometnē”, ko tulkojusi Gunta Pāvola, izdevusi “Lauku Avīze” un divas populārā publicista Viktora Suvorova grāmatas “Kuzjas māte: dižās desmitgades hronika” un “Ledlauzis: kurš sāka Otro pasaules karu”, tulkotājs Jānis Kalve, izdevniecība “Dienas grāmata”.

Bērnu oriģinālliteratūras grāmatu vidū šogad vislasītākās bija divas izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatas – Jura Zvirgzdiņa “Miega pasaka” un Arno Jundzes “Kristofs un ēnu ordenis”, kā arī Ineses Zanderes “Lupatiņu rīts”, izdevniecība “Liels un mazs”.

Tulkotās bērnu literatūras vidū joprojām nepārspēta nu jau vairākus gadus ir Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmata”, 7., 8. un 9.turpinājums, latviskojusi Daina Ozoliņa, izdevusi “Zvaigzne ABC”.

LBAB konkursā par vislasītākajām grāmatām piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējos trīs gados. Šoreiz lasītāju viedokli apkopoja 613 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados.