Ziņas

Izklaide

Vidzemes koncertzālē gaidāms Daumanta Liepiņa solokoncerts

Foto: publicitātes

Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes Daumanta Liepiņa solokoncertu cikls Latvijā iesāksies ar solokoncertu Vidzemes koncertzāles “Cēsis’’ Kamerzālē. Biedrība „Mākslas pieskāriens” informē, ka koncerts paredzēts 30. jūnijā pulksten 19.

Pianists Daumants Liepiņš ir spilgta Latvijas jaunā pianisma zvaigzne, daudzpusīgs mākslinieks, kurš sevi pierādījis gan kā harizmātiks solists, gan kā iejūtīgs un smalks kamermūziķis. Viņa klavierspēle tiek raksturota kā tehniski nevainojama, interpretācijas ir emocionāli aizraujošas, saturiski dziļas un spilgtas.

Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu 2016 “, kategorijā gada “Labākais jaunais mākslinieks”un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1.vietu. Viņš arī piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1.vietu Valsts pianistu konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā ( 2007), 3. vietu (2007) un 2.vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Oldenburgā, Vācijā. 2016. gadā Daumants iekļuva labāko sešiniekā pianistu starpā Džordže Enesku starptautiskajā konkursā Rumānijā, kur viņa uzstāšanos divas reizes pārraidīja presižajā MediciTV mediju platformā, un ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā.

Daumants ir uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gadā Daumants uzstājās arī kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas orķestri, atskaņojot S. Rahmaņinova 3. Klavierkoncertu, kas ieguva augstu publikas un kritiķu novērtējumu.

Gada beigās Daumants saņēma Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas LMT Studentu Gada balvu. Pērn februārī Daumants kā viens no četriem izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. Papildus tam viņš piedalījies arī meistarklasēs pie D. Baškirova, A. Gindina, R. Poli, E. Tavaststjernas, M. Vidlunda un citiem.

Koncertu cikla programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Solokoncertu cikla programmā iekļauti gan tādu mūzikas dižagaru kā Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes, gan Ferenca Lista, Domeniko Skarlati, Roberta Šūmaņa, Kloda Debisī, u.c. komponistu skaņdarbi. Pianists Daumants Liepiņš ciklā iekļautajiem koncertiem ir izvēlējies atšķirīgu programmu, tā padarot katru cikla koncertu neatkārtojamu un klausītājiem īpaši aizraujošu.

Koncertu programmā īpaši jāizceļ Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes. Pianists Daumants Liepiņš Ludviga van Bēthovena sonāti raksturo kā prieka un pārsteiguma pilnu, kontrastainu skaņdarbu un Bēthovenu min kā vienu no sev tuvakajiem komponistiem. Sergeja Rahmaņinova 2.sonāte ir zināma kā viens no grūtākajiem klavieropusiem. Daumants Liepiņš izvēlējies spēlēt skaņdarba otro, pārstrādāto versiju. Šajā sonātē pianistam ir visas iespējas pilnībā parādīt savu tehnisko māku, muzikālo izpratni, muzikālo gaumi un izjūtu.

Koncertu programmā: L. van  Bēthovena , S. Rahmaņinova  , F. Lista, D. Skarlati, R.  Šūmaņa , K. Debisī, J. Haidna,  M. Ravēla skaņdarbi.

Koncertus organizē biedrība „Mākslas pieskāriens”. Biļetes ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.