Ziņas

Izklaide

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” uzstāsies pianiste Aurēlija Šimkus

Sestdien, 21.februārī, plkst.19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” uzstāsies jaunā, bet Eiropā jau atzinību guvusī latviešu pianiste Aurēlija Šimkus, aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles “Cēsis” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa.

Mākslinieces solo koncertā skanēs Ilonas Breģes un Albana Berga klaviersonātes, Aleksandra Skrjabina etīdes, kā arī Johana Sebastiāna Baha “Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai” un Ferručo Buzoni “Variācija par Šopēna prelūdijas do minorā tēmu”. Pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos pianistes Šimkus “Three Summer Days Of The Fourteenth Year”.

2013.gadā Šimkus ieguva trešo vietu 11.starptautiskajā “KlavierOlymp” pianistu konkursā, un klajā nāca mākslinieces pirmais albums “Scherzo”, kurā skan Bēthovena, Lista un Šūmaņa mūzika. 2014.gadā viņa uzstājās Interlākenes (Šveicē) un Kisingenaes (Vācija) festivālos, kā arī kļuva par Dortmundes Mocarta biedrības stipendiāti, un tas ļāva meitenei kopā ar Anglijas kamerorķestri Stefānijas Gonlijas vadībā muzicēt Dortmundes “Konzerthaus” Mocarta mūzikas rīta koncertu ciklā.

Šimkus sāka apgūt klavierspēli četru gadu vecumā. Pirmo solo koncertu pianiste sniedza 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. Pirmo solo koncertu Rīgā pianiste piedzīvoja 2013.gada aprīlī Lielajā ģildē. Neilgi pirms tam viņa ar solo koncertu uzstājās Herdekē (Dortmundē). Šimkus ir kļuvusi par Vācijas koncertaģentūras “Beckerkonzert” pārstāvēto mākslinieci.

LETA