Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pirmizrādi piedzīvos projekta “Latvijas gredzens” trešais posms

Šodien Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades mūzikas projekta “Latvijas gredzens” trešajam posmam “Vidzemes gredzens”, kura mākslinieciskā koncepcija īstenosies muzikālā izstādē “Kalns uz augšu ies”, informēja Latvijas Radio kora pārstāve Dagne Indāne.

Koncertuzvedumu cikla trešais posms “Vidzemes gredzena” muzikālā izstāde “Kalns uz augšu ies” veidota kā vizuāls ceļojums plašajā laika telpā, ko veido dažādi vēsturiski nozīmīgi pieturpunkti. Muzikālās izstādes autori Vidzemi atspoguļo kā gara spēka vietu, kā Latvijas kultūras sakņu vietu, Valsts karoga un Himnas šūpuli, Dziesmu svētku pirmsākumu vietu, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku, skolotāju ideālās Latvijas sapņojumu un iedvesmas zemi. Vidzeme atspoguļota kā latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta, kā vēsturiski un valstiski zīmīgu notikumu epicentrs un brīvības cīņu un varonības simbols.

Muzikālajā izstādē “Kalns uz augšu ies” piedalās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, koncepcijas autore Guna Kalnača, vizuālās koncepcijas un realizācijas autori DD studio – Jānis Mitrēvics, Zane Priede, Ilze Zigerte, Helēna Ozola, gaismu mākslinieks Arturs Dzirne.

“Vidzemes gredzena” muzikālā izstāde “Kalns uz augšu ies” turpmākās izrādes piedzīvos 21.aprīlī Latgales vēstniecībā GORS, 25.aprīlī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, 26.aprīlī Jelgavas kultūras namā.

Vērienīgais mūzikas projekts aizsākās jau pērnā gada pavasarī, piedzīvojot pirmo divu Latvijas novadu koncertcikla posmus – “Latgales gredzena” koncertizrādes “Rakstiem un skaņai” veidolā un “Kurzemes gredzena” lielkoncerta “Pūt, vējiņi” veidolā.

Koncertcikls “Latvijas gredzens” kā dāvana Latvijai valsts simtgadē ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas lolotā ideja – četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko – vietējo cilvēku skatupunktu.