Ziņas

Izklaide

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks starptautisks čellu festivāls “Čello Cēsis”

Šodien un 14.jūnijā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks pirmais starptautiskais čellu festivāls “Čello Cēsis”, informēja koncertzāles mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Atklāšanas koncertā šodien piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Jāņa Liepiņa vadībā un Eiropas jaunā čella zvaigzne Nikolass Alštets (Nicolas Alststaed), bet svētdien – Latvijas publikas mīlestību jau iemantojusī čellu grupa “Dream Team”.

Festivāla mākslinieciskās idejas autors ir čellists Jānis Laurs, kurš ir starptautiskā Adelaides čellu festivāla, Austrālijā, dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Festivāla mērķis ir klausītājus tuvāk iepazīstināt ar čellu, piedāvājot iespēju vērot instrumenta tapšanas procesu, kā arī atklājot tā unikālo skanējumu izcilu, pasaules slavu guvušu čellistu un jaunu mūziķu izpildījumā.

Šodien koncerta programmas centrālais darbs būs Anri Ditjē čella koncerts “Visa pasaule tālā”. Šis skaņdarbs ir vērtējams kā viens no labākajiem 20.gadsimta čella koncertiem, bet to izspēlēt var tikai ļoti augstas klases čellists.

Savukārt 14.jūnija koncertā festivāla visiem būs iespēja dzirdēt Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas “Dream Team” programmu “Violoncelles, Vibrez!”.