Ziņas

Izklaide

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks kora “Kamēr…” koncerts

Sestdien, 28.februārī, plkst.19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks jauniešu kora “Kamēr…” koncerts diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa.

Koncertā skanēs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas laikā tapusī programma “Amber songs”, kuru tagad būs iespēja dzirdēt arī klausītājiem Vidzemē.

Programmā “Amber songs” ir visdažādākās latviešu tautasdziesmas, kuras vienā izlasē pēc to melodiskās un tematiskās dažādības šim projektam atlasīja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels. Koncertprogrammas pamatā ir Baltijas mūsdienu komponistu kormūzikas šedevri un izlase no kora albuma “Amber songs”, kur 17 pasaules komponisti vienojās kopīgam mērķim – rast latviešu tautasdziesmas starptautisku atšifrējumu, radot jaunas latviešu tautasdziesmu apdares.

Koris panākumus guvis 1999.gadā Maktoberdorfas kamerkoru konkursā Vācijā, 2004.gadā iegūta uzvara Eiropas “Grand Prix” konkursā Gorīcijā, Itālijā, kā arī 2006.gadā izcīnītas trīs čempionu godalgas un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā. “Kamēr…” divas reizes ieguvis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu (2000. un 2005.gadā) – un ir arī četru Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku koru karu jeb nacionālā koru konkursa laureāts. Pēdējos gadus koris strādā ar īpaši pasūtītām programmām, tādējādi iegūstot unikālu repertuāru, tādā veidā papildinot “a capella” kora mūzikas literatūru ar dažādu komponistu darbiem.

LETA