Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes klīnikā vairāk “Covid-19” pacientu

Vakar Vidzemes slimnīcā ārstējās 36 “Covid-19” pacienti, trīs no viņiem ar smagu slimības gaitu, kad nepieciešams skābekļa terapijas atbalsts un mākslīga plaušu ventilācija, informēja Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila.

Vidzemes slimnīcā ievietoto “Covid-19” pacientu skaits pēdējā laikā palielinās, aizvadītās nedēļas sākumā bija 20 slimnieku, bet nedēļas beigās 26, šīs nedēļas sākumā 27 pacienti. Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka trešdien visā Latvijā stacionēti 94 “Covid-19” pacienti, kas ir līdz šim lielākais vienā diennaktī stacionāros ievietoto jaunā koronavīrusa slimnieku skaits.

Skaidrojot slimnīcas noslodzi līdz ar pieaugošo “Covid-19” pacientu skaitu, Benita Brila teic: “Personāls strādā paaugstinātas fiziskas slodzes un emocionāla stresa apstākļos. Inficēšanās ar “Covid-19” tiek konstatēta arī slimnīcas darbiniekiem, tai skaitā ārstniecības personām. Tas liek operatīvi pārplānot darba organizāciju nodaļās un struktūrvienībās. Tai pašā laikā darbā atgriežas izveseļojušies darbinieki un tie, kuri atradušies karantīnā kā kontaktpersonas. Turklāt, jau plānojot darbu prognozētajā “Covid-19” saslimšanas otrajā vilnī, tika sagatavots plāns par atsevišķu nodaļu pārprofilēšanu tieši jaunā koronavīrusa inficēto pacientu ārstēšanai un aprūpei un citiem organizatoriskiem pasākumiem pārējo veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai. Šī plāna ietvaros arī notiek “Covid-19” inficēto pacientu uzņemšana un ārstēšana.”