Ziņas

Sports

Vidzemes jaunie skrējēji sacenšas rudens krosā

Kopīgiem spēkiem. Jaunākās grupas dalībniecēm distances fināla kāpums prasīja daudz spēka, tāpēc viņas centās uzmundrināt puiši, skrienot līdzi gar trasi. Foto: Māris Buholcs

Jaunizveidotajā trasē Amatas novadā pie Drabešu internātpamatskolas aizvadītas Vidzemes reģiona (Gauja) skolēnu sporta spēļu sacensības rudens krosā. Līdz šim rudens krosu rīkoja Siguldas novads, šogad viņi atteicās no šīs iespējas, stafeti pārņēma sporta skolotājs un sporta kluba “Ašais” vadītājs Austris Āboliņš.

“Man jau divreiz nav jāsaka,” viņš smejot saka. “Jau sen bijusi vēlme kaut ko šādu darīt. Pēdējā brīdī izdomājām, kārtīgi pastrādājām, un gribu teikt, ka viss izdevās ar pirmo reizi!”

Šis bija nedaudz citādāks kross, kā ierasts. A. Āboliņš stāsta, ka iepriekš tas vairāk bijis taku skrējiens pa mežiem vai kā Siguldā, kur tas noticis pa asfaltēto slēpošanas trasi: “Tas nav īsts kross, tāpēc centāmies sarīkot klasisku krosa skrējienu, kas notiek pa pļavu vai lauku pietiekami reljefainā apvidū. Esmu bijis pasaules čempionātā krosā un centos paņemt labāko no tā. Pasaulē viss balstās uz tradīcijām, tur vienmēr necenšas domāt ko jaunu. Tas tāpēc, lai sportists, braucot uz konkrētām sacensībām, skaidri zinātu, ko viņš tur var sagaidīt.”

Pie skolas ir izcils reljefs, lai izdotos aizraujošs skrējiens, un tā arī notika. Bija iekārtots 500 metru aplis ar nogāzi un kāpumu, kas vecākajām grupām bija jāveic divas un pat trīs reizes. Šāda īsa, kompakta distance sacensības padarīja īpaši interesantas, jo viss norisinājās līdzjutēju acu priekšā, kuri varēja labi sekot līdzi savējiem, redzēt, kā mainās notikumi distancē.

Dalībnieku skaits nebija pārāk liels, uz starta četrās vecuma grupās stājās vairāk nekā 110 skrējēju. Vidzemes reģiona sporta spēlēs, tostarp rudens krosā, startē vietējo, rajona, krosu uzvarētāji skolu vērtējumā.

Ā. Āboliņš stāsta, ka pirmais kross aizvadīts, bet domas jau par nākamajiem: “Gribas šo pasākumu attīstīt, ejot plašumā. Gribas, lai šie kļūst par īstiem rudens krosa svētkiem!

Iespēju te daudz, lai rīkotu sacensības arī pieaugušajiem, jo trases reljefs skrējējiem liek domāt arī par taktiku, ja jāveic vairāki apļi. Uzskatāms piemērs ir Kristiāna Potašova uzvara vecākajā grupā, viņš taktiski pareizi apspēlēja sāncenšus, neizliekot visus spēkus jau sākumā, bet pareizi sadalot tos visam skrējienam.”

Pasākumu atbalstīja Amatas novada dome. Sacensību atklāšanā domes priekšsēdētāja Elita Eglīte norādīja uz skaisto ainavu, kas paveras no sacensību vietas: “Jūs šodien gaida grūta distance, jo skriet pa kalniem nav viegli, jātiek veiksmīgi gan lejā, gan augšā. Tas prasa lielas prasmes un iemaņas.”


Katras grupas labākie saņēma medaļas, diplomus un balvas no atbalstītāja “GFitness”.

Sacensībās tika noteikts skolu vērtējums, saskaitot dalībnieku izcīnītās vietas. Komandu vērtējumā D grupā uzvarēja Cēsu Pilsētas vidusskola (CPV), otrajā vietā Alūksnes sākumskola, trešajā – Cēsu 2.pamatskola. C grupā trīs labākās skolas: Rūjienas vidusskola, Drabešu internātpamatskola, Cēsu Pilsētas vidusskola. B grupā: Liepas pamatskola, Nītaures vidusskola, Drabešu internātpamatskola. A grupā: Cēsu Valsts ģimnāzija (CVĢ), Cēsu Pilsētas vidusskola, Nītaures vidusskola.

Tika noteikti arī labākie absolūtajā vērtējumā katrā distancē. Interesanti, ka 500 m distancē, kur sacentās D un C grupas meitenes un D grupas zēni, ātrākā izrādījās meitene – Rūjienas vidusskolas skrējēja Annija Sniega. Viņa par vairāk nekā piecām sekundēm apsteidza Miku Zviedrānu (CPV) un Danielu Kodaļevu (Alūksnes pilsētas sākumskola).

1000 m distancē absolūtajā vērtējumā ātrākais Artis Zvaigznītis (Liepas pamatskola), otrais Kārlis Dieviņš (CVĢ), trešais – Roberts Glazers (Drabešu internātpamatskola). Ja šajā distancē paskatās meiteņu rezultātus, trīs ātrākās: Ruta Samsonova (Drabešu internātpamatskola), Valērija Mickēviča (CVĢ) un Linda Blūma (CVĢ).

Godalgoto vietu ieguvēji savās grupās: D grupas meitenes (500m) Robija Klasmane (Alūksnes pilsētas sākumskola), Marta Upmale (CPV), Evija Vildiņa (Nītaures vidusskola); D grupas zēni (500m): Miks Zviedrāns (CPV), Daniels Kodaļevs (Alūksnes pilsētas sākumskola), Ričards Lošins (Cēsu 2.pamatskola); C grupas meitenes (500m): Annija Sniega (Rūjienas vidusskola), Linda Kurpniece (Drabešu internātpamatskola), Daniela Kalniņa (Rūjienas vidusskola); C grupas zēni (1000m): Roberts Glazers (Drabešu internātpamatskola), Ņikita Vasiļjevs (CPV), Lauris Lapiņš (Drabešu internātpamatskola); B grupas meitenes (1000m): Ruta Samsonova (Drabešu internātpamatskola), Viktorija Kopilova (Liepas pamatskola), Dace Ebena (Nītaures vidusskola); B grupas zēni (1000m): Artis Zvaigznītis (Liepas pamatskola), Kārlis Dieviņš (CVĢ), Dāvids Mucenieks (Liepas pamatskola); A grupas jaunietes (1000m): Valērija Mickēviča (CVĢ), Linda Blūma (CVĢ), Adriāna Klaviniusa (CPV); A grupas jaunieši 1500m: Kristiāns Potašovs (CVĢ), Kārlis Kaminskis (CVĢ), Artis Rožkalns (Cēsu Profesionālā vidusskola).