Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes Augstskolas komunikācijas un mediju studenti varēs iegūt arī Ķīles Augstskolas diplomu

Vidzemes Augstskolas (ViA) komunikācijas un mediju studiju virziens turpmāk īstenos dubultā grāda programmu kopā ar Ķīles Augstskolu (Kiel University of Applied Sciences) Vācijā, aģentūru LETA informēja ViA sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Lūsis.

Dubultā grāda līgums paredz, ka abas augstskolas pilnībā atzīst partnera studiju programmas attiecīgajā nozarē un diplomu piešķirs, ja students partnera augstskolā būs pavadījis divus semestrus jeb vienu pilnu akadēmisko gadu.

Pēc studiju beigām studentiem būs daudz lielākas iespējas turpināt studijas maģistra programmās Vācijā, kā arī Vācijas diploms var noderēt darba meklējumos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Abu augstskolu studentiem dubultā grāda programma, izmantojot ''Erasmus'', ir iespēja ne tikai iegūt vienā studiju periodā divu augstskolu diplomus, bet arī dzīves pieredzi citā valstī. Bakalaura darba izstrādi vadīs divi abu augstskolu docētāji.

Ķīles Augstskola ir dibināta 1969.gadā, apvienojot vairākas tehniskās skolas un inženierzinātņu koledžas. Šobrīd augstskola piedāvā 35 bakalaura un maģistra studiju programmas, tajā studē aptuveni 7100 studenti. Ķīles Augstskola ir lielākā augstākās izglītības iestāde Šlēsvigas-Holšteinas federālajā zemē Vācijas ziemeļos, dubultā grāda programmu līgums tai ir arī ar Voldas augstskolu Norvēģijā.

LETA