Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes Augstskola sāk sadarbību starptautiskā pētījumā par bēgļu tematiku medijos

Vidzemes Augstskola (ViA) aizsākusi sadarbību starptautiskā pētījumā par bēgļu tematiku medijos, aģentūru LETA informēja ViA sabiedrisko attiecību speciāliste Naura Kikuste.

Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta projekta aktivitātē “Stipendijas” no 4. līdz 6.aprīlim, lai iepazīstinātu studentus ar tēmu “Imigrantu reprezentācija Norvēģijas medijos”, dibinātu kontaktus un attīstu sadarbību ar docētājiem, ViA viesojās Norvēģijas Kristiansandas augstskolas “NLA Univeristy of Media” asociētais profesors žurnālistikā Ovins Oklands. Vieslekcija norisinājās studiju kursa “Masu komunikācija” ietvaros.

Viens no galvenajiem Oklanda vizītes mērķiem bija aktualizēt ideju par iespējamajiem starptautiskiem pētījumiem, iesaistot vairākas augstskolas. Starptautiskajā pētniecības projektā plāno iesaistīties pārstāvji no ViA, Kristiansandas augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes.

Lai iepazītu vidi un turpinātu attīstīt aizsākto sadarbību, maija sākumā docētāji no ViA dosies atbildes vizītē uz Kristiansandas augstskolu.

ViA jau informēja, ka pavasara semestrī EEZ un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta aktivitātē “Stipendijas” apmaiņas studijas Kristiansandas augstskolā īsteno studiju programmas “Mediju studijas un žurnālistika” 3.kursa studente Anna Bērziņa.