Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemes apgabaltiesā skatīs lietu pret trīs bijušajām un tagadējām būvkompānijas “Latvijas energoceltnieks” amatpersonām

Šodien Vidzemes apgabaltiesā tiks skatīta lieta, kurā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, grāmatvedības datu sagrozīšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas apsūdzētas trīs bijušās un tagadējās būvkompānijas “Latvijas energoceltnieks” (LEC) amatpersonas, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Valmieras rajona tiesā, kur lieta iepriekš skatīta, apsūdzētie tikuši attaisnoti. Tiesas spriedumā norādīts, ka “apsūdzība nav saprotama”, turklāt tā “ir pretrunīga”. Spriedums tika pārsūdzēts.

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, viena no vērienīgākajiem pēdējā laika investīciju projektiem enerģētikā – Kurzemes loka 53 miljonu eiro vērtā posma Grobiņa-Ventspils īstenošanas – vadībā nonākusi persona, kas apsūdzēta finanšu noziegumos, tostarp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

Tas ir bijušais LEC valdes loceklis Andris Asars-Asarovskis, kuru projekta vadībai un kā atbildīgo personu darbu pieņemšanai deleģēja pilnsabiedrība “LEC un Empower”. Šī divu kompāniju pilnsabiedrība ieguva AS “Latvenergo” meitaskompānijas “Latvijas Elektrisko tīklu” pasūtījumu īstenot augstsprieguma līniju rekonstrukciju Latvijas rietumu daļā, vēsta raidījums.

Asarim-Asarovskim, kā arī vēl diviem, nu jau bijušajiem LEC valdes pārstāvjiem – Pēterim Dzirkalam un Didzim Vītolam -, Valmieras rajona prokuratūra uzrādījusi apsūdzības par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, grāmatvedības datu sagrozīšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Prokuratūra informē, ka apsūdzībā minētās darbības veiktas ar būvkompānijas LEC grāmatvedības dokumentiem 2007. un 2008.gadā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija (FP) sākotnēji lūdza apsūdzēt septiņus tolaik LEC strādājošos, bet pret četriem lieta dažādu iemeslu dēļ izbeigta. VID aprēķinājis, ka valstij tā nodarīti zaudējumi vairāk nekā 90 000 eiro apmērā.

FP atklāj, ka šī krimināllieta ir izdalīta no krietni lielāka procesa pret naudas atmazgātāju grupējumu, kura klienti bijuši dažādi uzņēmumi, kopumā ap piecdesmit. Klientu lietas jau lielākoties ir tiesā, un dažās jau piespriesti reāli cietumsodi.

LETA