Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemes apgabaltiesā skatīs lēmumu par, iespējams, dzērumā braukušas sievietes attaisnošanu

Šodien Vidzemes apgabaltiesā rakstveida procesā tiks skatīts tiesas lēmums, ar kuru attaisnota sieviete par braukšanu alkohola reibumā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu par Limbažu rajona tiesas lēmumu, ar kuru attaisnota sieviete par braukšanu alkohola reibumā.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA teica, ka Ģenerālprokuratūra pabeigusi sprieduma likumības pārbaudi un tās rezultātā konstatēts pamats apelācijas protesta iesniegšanai. Apelācijas protests tika nosūtīts izskatīšanai pēc būtības Vidzemes apgabaltiesai.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), iepazīstoties ar Limbažu rajona tiesas tiesneša Kārļa Jansona 17.jūlija lēmumu izbeigt administratīvā pārkāpuma lietu pret personu, kura tika aizturēta par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē, lūdza tiesnesim sniegt rakstveida paskaidrojumu.

Izvērtējot iesniegto paskaidrojumu un konstatējot, ka attiecīgā administratīvā pārkāpuma lieta pašlaik atrodas Ģenerālprokuratūrā, tieslietu ministrs nolēma tiesneša paskaidrojumu pārsūtīt Ģenerālprokuratūrai, lai tā izvērtētu, vai ir pamats protesta iesniegšanai par minēto Limbažu rajona tiesas lēmumu.

Limbažu rajona tiesas tiesnesis Jansons attaisnojis par braukšanu alkohola reibumā pavasarī aizturētu sievieti, kura policistiem savu sēšanos pie stūres dzērumā sākotnēji atzina, turklāt šī atzīšanās pat tika nofilmēta ar viedtālruni, iepriekš vēstīja telekompānijas TV3 ziņas.

Uz tiesas sola par automašīnas vadīšanu pusotras promiles reibumā bija sēdusies kādreizējā Ādažu pašvaldības policiste. Ar tālruni uzņemtajā videomateriālā redzams, kā sieviete pēc viņas vadītās automašīnas apturēšanas likumsargiem vairākkārt lūdzas, vai nevar “kaut ko sarunāt”, uz ko saņem noraidošu atbildi, iepriekš vēstīja TV3 ziņas.

Videomateriālā arī redzams, kā viņa atzīstas, ka pirms sēšanās pie stūres dzērusi. Pēc brīža policisti veikuši testu ar alkometru un sievietes izelpā konstatējuši 1,5 promiles alkohola.

Tomēr, sievietes lietai nonākot tiesā, viņa tikusi attaisnota. Tiesnesis Jansons spriedumā atsaucies uz pretrunām policijas darbinieku liecībās gan par notikušā precīzu laiku, gan citiem apstākļiem. Tiesnesis noticējis sievietes teiktajam, kura viņam apgalvojusi, ka tikai pēc sarunas ar policijas darbiniekiem uztraukuma dēļ iedzērusi liķieri, bet pēc tam vairs nav sēdusies pie auto stūres.

LETA