Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē vīrietis apdedzinājis aci ar kanalizācijas tīrīšanas līdzekli

Vakar Vidzemē 28 gadus vecs vīrietis ar kanalizācijas līdzekli guvis acs ķīmisku apdegumu, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vīrietis mājās neuzmanīgi vēra vaļā kanalizācijas līdzekli, kas iešļakstījās viņam sejā, vienas acs rajonā. Vīrietis no Vidzemes pārvests pie speciālistiem Rīgā. Viņš guvis vienas acs ķīmisku apdegumu.

Vienlaikus vakar termiskus apdegumus ar karstiem šķidrumiem guva divi bērni. Vienā no gadījumiem Latgalē trīs gadus vecs zēns vēlējās palīdzēt pieaugušajam gatavot tēju, taču nejauši apgāza krūzi, gūstot vienas kājas termiskus apdegumus.

Līdzīgi arī otrā gadījumā Zemgalē četrus gadus veca meitene centās palīdzēt pieaugušajam gatavot tēju. Kamēr pieaugušais novērsās, bērns pats paņēma tējkannu un nejauši uzlēja ūdeni sev uz rokas, gūstot vienas rokas apakšdelma un augšdelma termiskus apdegumus.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1139 izsaukumiem, no kuriem 144 bija saistīti ar dažāda veida traumām.