Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē VID “e-busiņā” palīdzēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju

Lai veicinātu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektronisko pakalpojumu izmantošanu, sākot no šodienas, tūri pa Vidzemes pašvaldībām sāk VID “e-busiņš”.

Laika posmā no šodienas līdz 1.aprīlim VID “e-busiņš” apkalpos Gulbenes, Valkas, Alojas, Salacgrīvas un Limbažu novada iedzīvotājus. “E-busiņā” VID speciālisti palīdzēs apgūt VID e-pakalpojumus un iesniegt gada ienākumu deklarāciju elektroniski.

Gulbenes novadā “e-busiņš” šodien apmeklē Jaungulbenes un Daukstu pagastus, 22.martā – Lizuma un Lejasciema pagastus.

Valkas novadā “e-busiņš” 29.martā apmeklēs Ērģemes un Kārķu pagastus, 30.martā – Zvārtavas un Vijciema pagastus.

Alojas novadā “e-busiņš” 31.martā apmeklēs Staiceli un Salacgrīvas novada Ainažu pilsētu.

Limbažu novadā 1.aprīlī “e-busiņš” apmeklēs Limbažus un Viļķeni, bet Salacgrīvas novadā – Tūju.

VID “e-busiņā” speciālisti palīdzēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju gan tiem nodokļu maksātājiem, kuriem tā jāsniedz obligāti, gan tiem, kuri vēlas to iesniegt brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par izglītību, ārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c. attaisnotajiem izdevumiem. VID vērš uzmanību, ka dokumenti papīra formātā “e-busiņā” netiks pieņemti.

Lai “e-busiņā” varētu elektroniski iesniegt gada ienākumu deklarāciju, nodokļu maksātājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte), internetbankas kodu karte un attaisnojuma dokumenti (maksājumi par izglītību, medicīnas un zobārstniecības pakalpojumiem), kas skenētā veidā būs jāpievieno gada ienākumu deklarācijai. To būs iespējams izdarīt arī “e-busiņā”, jo tas ir aprīkots ar portatīvo datoru, mobilo internetu, eID karšu lasītāju un dokumentu skeneri.

Cita VID rīcībā esošā informācija – nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem – deklarācijā tiks atspoguļota automātiski.

Ja persona nav internetbankas lietotājs, “e-busiņā” būs arī iespēja iegūt lietotāja vārdu un paroli, ar kuru varēs pieslēgties EDS un izmantot visus tajā pieejamos VID e-pakalpojumus.

O1 B1 B2 O3 O2