Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē vakardien dzēsti pieci ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, no 10.maija plkst. 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma piecus izsaukumus – visus uz ugunsgrēku dzēšanu, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa. Vakar plkst. 15.17 tika saņemts izsaukums uz Ābeļu ielu Gulbenē, kur no trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz plīts bez uzraudzības bija atstāta panna un tajā piededzis ēdiens. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 15.58.

Plkst. 16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pils ielu Alūksnē, kur 40m² platībā dega neapsaimniekotas 1,5 stāvu ēkas istaba un jumta konstrukcijas. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 17.33.

Plkst. 20.14 VUGD saņēma izsaukumu uz O. Kalpaka ielu Gulbenē, kur deg piecstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu 6m² platībā deg mājas pirmā stāva balkons un sadzīves mantas. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotajām telpām evakuējās divi cilvēki, no kuriem viens, mēģinot ugunsgrēku nodzēst saviem spēkiem, guva savainojumus. Viņš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 21.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 3.19 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu. Ierodoties notikuma vietā glābēji konstatēja, ka 90 m² platībā deg saimniecības ēka. Ugunsgrēkā sadega vieglā automašīna un motocikls. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 6.30.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa vienu kūlas ugunsgrēkus – Salacgrīvas novada Salacgrīvā, kur dega kūla 500 m² platībā.