Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē vakar dzēsti divi kūlas ugunsgrēki, kā arī sodrēji trīs māju dūmvados

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 23. marta plkst. 6.30 līdz 24. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet vēl četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar Vidzemē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki:

  • Stacijas laukumā Valmierā 70m² platībā;
  • Limbažu novada Salacgrīvas novadā 1300m² platībā;

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, sodāma un bīstama! Kūlas dedzināšanas rezultātā iet bojā kukaiņi, putni un dzīvnieki, sadeg ēkas un automašīnas, kā arī cieš un dzīvību zaudē cilvēki!

Vēl vakar vakarā tika saņemti trīs izsaukumi, kas saistīti ar nepareizu apkures sistēmu ekspluatāciju. Visos trīs notikumos māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valmieras novada Strenčiem, Valmieras novada Brenguļu pagastu, kā arī Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 74 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 26 bija kūlas ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.