Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē vakar dzēsti astoņi kūlas un divi meža ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 20.aprīļa plkst. 6.30 līdz 21.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumu – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā astoņus uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divus uz mežu ugunsgrēkiem), sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Vakar plkst. 22.17 tika saņemts izsaukums uz Ezera ielu Vaidavā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā un pagalmā jūtami un redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsgrēks bija nodzēsts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vakar plkst. 11.41 tika saņemts izsaukums uz Alūksni, kur blakus Iekšezera ielai dega dēļu kaudze un kūla 45m² platībā. Plkst. 12.33 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega zaru kaudze un kūla 70m² platībā. Plkst. 21.54 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti vēl astoņi kūlas ugunsgrēki:

  • Beverīnas novada Brenguļu pagastā 200m² platībā;
  • Limbažu novada Skultes pagastā 1,5 hektāru platībā;
  • Zaļā ielā Ērgļos 100m² platībā;
  • Cesvaines novada Cesvaines pagastā 100m² platībā;
  • Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā 400m² platībā;
  • Valmierā, blakus Paula Valdena un Brenguļu ielas krustojumam 300m² platībā;
  • Blakus Grīšļu ielai Valmierā 200m² platībā;
  • Blakus G.Apiņa ielai Valmierā 70m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Vakar kopumā Vidzemē tika dzēsti arī divi meža ugunsgrēki:

Pārgaujas novada Raiskuma pagastā dega mežs 1000m² platībā;

Rūjienas novada Jeru pagastā dega meža zemsedze un kūla 2400m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 127 izsaukumus – 95 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 61 kūlas un astoņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.