Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē vakar 18 vietās dzēsti kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 15.aprīļa plkst. 6.30 līdz 16.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 16.09 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur metāla mucā dega naftas produktu atliekas 8m² platībā. Plkst. 16.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 96m² platībā un kūla 1,5 hektāru lielā platībā. Plkst. 21.54 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja astoņi Limbažu un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī trīs Katvaru un trīs Viļķenes pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka dzēšanas darbojas bija iesaistītas trīs VUGD autocisternas, kā arī Katvaru un Viļķenes formējumu autocisternas.

Plkst. 18.50 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur dega šķūnis 80m² platībā, meža zemsedze 50m² un kūla 250m² platībā. Plkst. 21.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 60m² platībā, šķūnis 15m² un kūla 3 hektāru lielā platībā. Plkst. 23.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti vēl 14 kūlas ugunsgrēki:

  • Limbažu pusē – Limbažu novada Umurgas pagastā 5000m² platībā; Alojas novada Staicelē 1hektāra lielā platībā; Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā 1 hektāra lielā platībā;
  • Valmieras pusē – Kocēnu novada Kocēnu pagastā 7000m² platībā; 2000m² platībā, Gaides ielā Valmierā 100m² platībā;
  • Madonas pusē – Madonas novada Ošupes pagastā 1000m² platībā;
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā 2100m² platībā;
  • Gulbenes pusē – Brīvības ielā Gulbenē 500m² platībā, Rīgas ielā Gulbenē 1200m² platībā, Viestura ielā Gulbenē 120m² platībā;
  • Alūksnes pusē – Skolas ielā Apē 170m² platībā, Alūksnes novada Ziemeru pagastā 100m² platībā, Alūksnes novada Liepnas pagastā 4000m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Vakar dzēsts arī viens meža ugunsgrēks. Plkst. 14.28 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur, pēc sākotnējās informācijas, deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla, meža zemsedze un arī jaunaudze. Stiprā vēja ietekmē liesmas strauji izplatījās, pārvietojoties pa jaunaudzes egļu galotnēm. Notikuma vietā strādāja 11 Valmieras, Strenču un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Beverīnas novada pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka dzēšanas darbos bija iesaistītas četras VUGD autocisternas, kā arī viena Beverīnas formējuma autocisterna. Notikuma vietā dega kūla, meža zemsedze un jaunaudze 1,6ha platībā. Plkst. 15.54 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta pārstāvji. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 28 kūlas un trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.