Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki, dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur dega ozols 8m² platībā.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.aprīļa plkst. 6.30 līdz 8.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 125 izsaukumus – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 12.26 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, iespējams, no kūlas ugunsgrēka aizdegās un dega šķūnis 30m2 platībā un kūla 100m² platībā. Plkst. 14.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega neapsaimniekota ēka 140m² platībā, kā arī kūla un meža zemsedze 3hektāru platībā. Plkst. 21.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega mežs. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg pērnā zāle 1 hektāra platībā un meža zemsedze 0,5 hektāru platībā. mēģinot nodzēstu ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 14.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.39 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Beverīnas novadu, kur dega pirts ēka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg pirts 25m² platībā un tai ir sagāzušās jumta konstrukcijas. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 14.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 12.39 tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Drustu pagastu, kur iespējams no tieši ugunskura aizdegās šķūnis, kurš ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem jau dega pilnā platībā (120m²). Plkst. 16.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vidzemē  aizvadītajās brīvdienās dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki – Alūksnes pusē 19, Cēsu – astoņi, Gulbenes – 14, Limbažu – 13, Madonas – septiņi, Valkas – pieci, bet Valmieras – 15.  Lielākie kūlas ugunsgrēki Vidzemē dzēsti:

·       Alūksnes pusē – 1 hektārs Alūksnes novada Alsviķu pagastā; 1,5 hektāri  un 2 hektāri Alūksnes novada Liepnas pagastā;

·       Limbažu pusē  – 1,5 hektāri Meliorācijas ielā Limbažos, 1hektārs Limbažu novada Skultes pagastā, 3 hektāri Āķu ielā Salacgrīvā;

·       Cēsu pusē – 1,6 hektāri Līgatnes novada Līgatnes pagastā; 1 hektārs Amatas novada Zaubes pagastā; 1 hektārs Amatas novada Nītaures pagastā;

·       Valmieras pusē – 1 hektārs Kocēnu novada Kocēnu pagastā, 5,5 hektāri Burtnieku novada Burtnieku pagastā;

·       Madonas pusē – 6 hektāri Madonas novada Vestienas pagastā;

·       Gulbenes pusē – 3 hektāri Gulbenes novada Litenes pagastā, 2,5 hektāri Gulbenes novada Stāmerienas pagastā.

Brīvdienās dzēsti arī 13 meža ugunsgrēki Gulbenes, Alojas, Kocēnu, Beverīnas, Alūksnes, Madonas, Varakļānu, Salacgrīvas, Valkas un Raunas novados, lielākie no tiem:

·       Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur dega meža zemsedze 1hektāra platībā, kā arī kūla 6hektāru platībā;

·       Beverīnas novada Brenguļu pagastā mežs dega 1hektāra platībā;

·       Madonas novada Ļaudonas pagastā dega meža zemsedze un kūla 1hektāra platībā;

·       Varakļānu novada Varakļānu pagastā dega meža zemsedze un kūla 9hektāru platībā;

·       Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, kur dega meža zemsedze, kūla un atkritumi vairāk nekā 1,5hektāru platībā;

·       Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur dega meža zemsedze 1hektāra platībā.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega divas kravas automašīnas piekabes ar riepām 30m² platībā,  Salacgrīvā, kur dega atkritumi 20m² platībā, Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur dega koks 8m² platībā, Gulbenē un Gulbenes novada Litenes pagastā , kur arī dega koki 1m² un 4m² platībā, kā arī Valmierā, kur divos dažādos konteineros dega atkritumi katrā vietā 2m² platībā un Cēsu novada Vaives pagastā, kur dega kūla 20m²,  būvgruži un atkritumi 10m2 lielā platībā.