Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 10. maija plkst. 6.30 līdz 11.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu (trīs no tiem kūlas ugunsgrēks, bet divi meža ugunsgrēki), divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst. 20.00 tika saņemts izsaukums uz Gaides ielu Valmierā, kur divstāvu ēkas pagrabā dega malka un sadzīves mantas 5m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš no ēkas evakuējās pirms VUGD ierašanās. Plkst. 20.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt plkst. 3.14 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Galgauskas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja ar izbūvētu mansardu 200m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas kaimiņi izglāba divus cilvēkus, kuri ugunsgrēkā cieta un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā strādāja septiņi Gulbenes un Cesvaines ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Dūmu detektora brīdinošo signālu mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. Plkst. 7.26 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Vakar plkst. 14.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Rencēnu pagastu, kur dega malka un dēļi 5m² platībā. Plkst. 15.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Brīvzemnieku pagastu, kur dega šķūnis 80m² platībā un kūla 100m² platībā. Plkst. 16.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar Vidzemē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki:

  • Limbažu novada Braslavas pagastā, kur kūla dega 6000m² platībā;
  • Valmieras novada Plāņu pagastā, kur kūla dega 8000m² platībā;
  • Rūpniecības ielā Valmierā, kur kūla dega 200m² platībā;
  • Limbažu novada Pāles pagastā, kur dega kūla un sadzīves atkritumi 200m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks ne tikai Vidzemē, bet arī Latvijā bija izcēlies Limbažu novada Pāles pagastā, kur 17 hektāru platībā dega meža zemsedze un niedres. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 17.08 un plkst. 20.56 ugunsgrēks likvidēts. Notikuma vietā strādāja septiņi Alojas un Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī dzēšanas darbos piedalījās Viļķenes, Ainažu, Korģenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības un Valsts meža dienests.

Meža ugunsgrēks vakar tika dzēsts arī Valkas novada Valkas pagastā, kur dega meža zemsedze un kūla 2000m² platībā.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Praulienas pagastā, kur dega traktors 0,5m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 73 izsaukumus – 43 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 11 bija kūlas un septiņi meža ugunsgrēki, 23 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.