Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsgrēkā vakar cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11. maija plkst. 6.30 līdz 12.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu (divi no tiem kūlas ugunsgrēki) un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 13.03 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur dega kūts 240m² platībā , kūla 250m² platībā un sadzīves mantas 2m² platībā. Notikuma vietā strādāja astoņi Valmieras un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi Bērzaines formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 17.59 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 17.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega kūts, siena ruļļi un kūtsmēsli 130m² platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no degošās ēkas tika evakuēti četri mājlopi. Plkst. 21.58 dzēšanas darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cēsu novada Stalbes pagastā, kur dega siens un zaru kaudze 8m² platībā.

Vakar Vidzemē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki – abi Gulbenes novada Stāmerienas pagastā. Vienā gadījumā kūla bija degusi 350m² platībā un ugunsgrēku nodzēsa iedzīvotāji saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, bet otrā gadījumā kūla dega 3500m² platībā. Abi izsaukumi tika saņemti pēc plkst. 17.00.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 58 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem septiņi bija kūlas un trīs meža ugunsgrēki, 22 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.