Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem vakar bija 15 izsaukumi saistībā ar stipro vēju

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.jūnija plkst. 6.30 līdz 9.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 17.36 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur dega ražošanas uzņēmuma ēkas jumts 30m² platībā. Plkst. 19.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 19.11 tika saņemts izsaukums uz Pulkveža Zemitāna ielu Strenčos, kur divstāvu dzīvojamā mājā iespēris zibens un dūmo jumts. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka, visticamāk, zibens izlādes rezultātā bēniņos dega siltumizolācija 0,1m² platībā. Plkst. 19.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur koku pudurī notiek degšana, iespējams, iespēris zibens. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikusi zibens izlāde, dega krūmi un atkritumi 20m² platībā. Vietējie iedzīvotāji ar traktora un ūdens mucu palīdzību ugunsgrēku nodzēsa pirms VUGD ierašanās.

Vakar (no plkst. 18.30 – 00.00) Vidzemē saņemti 15 izsaukumi saistībā ar stipro vēju un negaisu, kad uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Cēsu (1), Priekuļu (2), Gulbenes (1), Beverīnas (3), Rūjienas (5), Burtnieku novadu (2), kā arī uz Valmieru (1). Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī stārķēnam Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, kurš bija izkritis no ligzdas. Ugunsdzēsēji glābēji mazuli iecēla atpakaļ ligzdā.