Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. janvāra plkst. 6.30 līdz 7. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Plkst.16.44 tika saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Smiltenes novadā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī, bija deguši elektrības vadi 1m² platībā. Dzīvoklī tika atrasts bojāgājis cilvēks. Konkrēts laiks, ka bija noticis ugunsgrēks nav zināms, jo degšanu nebija ievērojis neviens no mājas iedzīvotājiem un dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 17.38 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina: lai savlaicīgi pamanītu izcēlušos ugunsnelaimi, uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums. Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka katrā mājoklī ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kā arī privātmājas papildus ir jāaprīko arī ar ugunsdzēsības aparātu.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novada Murmastienes pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji degšanu ar tehniskās sāls palīdzību novērsa. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 32 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.