Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. decembra plkst. 6.30 līdz 9. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pēcpusdienā Valdemāra bulvārī Madonā četrstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem dega atkritumu tvertne 0,1 m2 platībā.

Vakarā Ausekļa ielā Valkā piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvokļa virtuvē bija piededzis ēdien 0,01 m2 platībā. Izveidojoties sadūmojumam, dzīvoklī bija nostrādājis dūmu detektors.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīve priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!
Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 73 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 34 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.