Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.septembra plkst. 6.30 līdz 29. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 15.43 tika saņemts izsaukums Valmierā, kur pa trīsstāvu dzīvojamās ēkas pirmā stāva logu nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,2m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī bija nostrādājis uzstādītais dūmu detektors.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Plkst. 16.34 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur dega siena ruļļi 4m² platībā. Plkst. 17.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 48 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet vēl 12 izsaukumi bija maldinājumi.