Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 21.jūlija plkst. 6.30 līdz 22.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – visus uz ugunsgrēku dzēšanu.

Vakar plkst. 10.43 tika saņemts izsaukums uz Varakļāniem, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 1m² platībā. Plkst. 11.21 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 11.26 tika saņemt izsaukums uz Zemgales ielu Valkā, kur dega sausā zāle 100m² platībā. Plkst. 11.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.03 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Kārķu pagastu, kur dega labības rugāji 25m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 58 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 24 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.