Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. februāra plkst. 6.30 līdz 18. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 15.05 tika saņemts izsaukums uz Rūjas ielu Valmierā, kur dega garāžas jumta pārsegums un sadzīves mantas 12m² platībā. Plkst. 16.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Palasta ielā Cēsīs, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā, pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies septiņi iedzīvotāji (sodrēju degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās), kā arī Amatas novada Drabešu pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1,5m2 platībā.

Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji vidēji 500 reizes mājokļu dūmvados dzēš degošus sodrējus. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 38 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.