Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.janvāra plkst. 6.30 līdz 20.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 16.30 tika saņemts izsaukums uz Marijas ielu Valmierā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī gruzdēja pie dūmvada esošais siltinājums 0,5m² platībā, kā arī pie skursteņa esošās starpstāva pārseguma koka konstrukcijas 1m² platībā. Mājoklī dūmu detektors bija uzstādīts. Plkst. 18.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Plkst. 18.47 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur uz autoceļa Daksti- Jērcēni – Rami ar atklātu liesmu dega vieglā automašīna 8m² platībā. Plkst. 19.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 42 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājums.