Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2. aprīļa plkst. 6.30 līdz 3.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – visus uz glābšanas darbiem.

Aizvadītajās diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divās mājās Vidzemē, kuru dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Raunas novada Raunas pagastu, kā arī uz Beverīnas novada Trikātas pagastu.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Ap pusnakti divās vietās Vidzemē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai brauktuves atbrīvotu no tur uzkritušiem kokiem. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu un Jāņa Daliņa ielu Valmierā.

Vakar Kocēnu novadā ugunsdzēsēji glābēji no Gaujas upes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva to Valsts policijas darbiniekiem.