Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. marta plkst. 6.30 līdz 17. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 13.10 tika saņemts izsaukums uz Lapsu ielu Cēsīs, kur dega vieglās automašīnas salons 1m² platībā. Plkst. 13.34 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī vienstāva koka ēkā Madonas novada Vestienas pagastā, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji vidēji 500 reizes mājokļu dūmvados dzēš degošus sodrējus. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina, ka regulāri ir jāveic dūmvadu tīrīšana, lai novērstu sodrēju degšanu!

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 69 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 26 bija kūlas ugunsgrēki, 17 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.