Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9. novembra plkst. 6.30 līdz 10. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem.

Vakar no rīta tika saņemts izsaukums uz Jauno ielu Smiltenē, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 5m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 19.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Plkst. 21.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 36 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.