Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. novembra plkst. 6.30 līdz 5. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst. 9.49 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Zaubes pagastu, kur dega kravas automašīnas piekabes rats 0.5m² platībā. Plkst. 10.20 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 14.49 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Rūjienu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Plkst. 15.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 45 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.