Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. oktobra plkst. 6.30 līdz 19. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 15.08 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 80m² platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt 10 metru attālumā esošo dzīvojamo māju. Notikuma vietā strādāja pieci Alūksnes daļas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas. Plkst. 17.29 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valmieras novada Kocēnu pagastā, kur nepareizas apkures iekārtu ekspluatācijas dēļ bija izveidojies piedūmojums (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Madonas novada Jumurdas pagastā, kur uz autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Latvijā kopumā VUGD saņēma 44 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.