Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 8.jūnija plkst. 6.30 līdz 9.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.26 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Staiceli, kur dega vieglā automašīna, atkritumi un elektrolīnijas balsts (kopumā 50m² platībā). Plkst. 15.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.38 tika saņemts izsaukums uz Alojas novadu, kur dega saimniecības ēkas jumts un šķūnis 70m² platībā. Mēģinot dzēst liesmas pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo ēku. Notikuma vietā strādāja Limbažu, Mazsalacas un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, trīs Matīšu ugunsdzēsēju formējuma ugunsdzēsēji ar vienu autocisternu, kā arī zemnieka traktortehnika ar autocisternu. Notikuma vietā tika pārkrauti 30m² malkas, kuri atradās saimniecības ēkā. Plkst. 18.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.32 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas ielu Valmierā, kur divstāvu dzīvojamā mājā aizdegusies veļas mazgājamā mašīna, tā dūmo. Pirms VUGD ierašanās veļasmašīna tika atvienota no elektrības. Ugunsdzēsēji glābēji veļasmašīnu iznesa no ēkas un nodzēsa degošo veļasmašīnas vadības paneli. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 16.48 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 61 izsaukumu – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.