Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 31.maija plkst. 6.30 līdz 1.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 18.26 tika saņemts izsaukums uz Gulbju ielu Limbažos, kur dega dārza mājiņa 6m² platībā. Plkst. 19.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.25 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lenču ielu Cēsīs, kur trīsstāvu dzīvojamās ēkā no dzīvokļa nāk dūmi un kāpņu telpā jūtama deguma smaka. Notikuma vietā uz plīts bija piededzis ēdiens 0,5m² platībā. Plkst. 21.12 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Dzīvoklī, kurā bija piededzis ēdiens, dūmu detektora spalgo skaņu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Vakar Vidzemē kūlas ugunsgrēki tika dzēsti divās vietās:

Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega elektrosadales skapis 1m² platībā un kūla 200m² platībā;

Zvirbuļu ielā Cēsīs, kur kūla dega 50m² platībā.

Ir noslēdzies šī gada kūlas ugunsgrēku uzskaites periods. Vakar Latvijā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki, bet kopumā valstī šogad dzēsti 1156 pērnās zāles ugunsgrēki, kas ir par 223 ugunsgrēkiem mazāk nekā pērn, kad tika dzēsti 1379 kūlas ugunsgrēki. Vidzemē šogad dzēsti 186 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 90 kūlas ugunsgrēkiem mazāk nekā pērn.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.