Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 26.aprīļa plkst. 6.30 līdz 27.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 15.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Blaumaņa ielu Gulbenē, kur blakus esošajā parkā dega koka celms 0,5m² platībā. Plkst. 15.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar tika saņemti arī divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Viens izsaukums bija uz Riharda Gredzena ielu Valmierā, kur sodrēju degšana tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet otrs izsaukums bija uz Ērgļu novada Jumurdas pagasti, kur sodrēji dega dūmvadā un sildmūrīti 6m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 47 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.