Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 6.aprīļa plkst. 6.30 līdz 7.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 21.33 tika saņemts izsaukums uz Jāņa Daliņa ielu Valmierā, kur mājas pagalmā dega vieglās automašīnas bagāžas nodalījums un salons 2m² platībā. Plkst. 22.30 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 23.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jauno ielu Limbažos, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā, trešā stāva balkonā dega koka starpsiena 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novada Bērzaines pagastā, kur dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5m² platībā. Par piedūmojumu mājoklī ar spalgu skaņu ziņoja uzstādītais dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Vakar Valmierā ugunsdzēsēji glābēji no piepampušas rokas pirksta, izmantojot speciālu aprīkojumu, noņēma gredzenu, pirkstu atbrīvojot.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 54 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā sešu kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *