Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31.marta plkst. 6.30 līdz 1.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Šonakt plkst. 1.42 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novadu, kur divstāvu ēkā izcēlies ugunsgrēks. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji glābēji redzēja liesmas. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka 80m² platībā un konstrukcijas jau ir daļēji iebrukušas. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus degošajai ēkai piebūvēto 300 m² lielo šķūni. Plkst. 5.27 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās dzēšanas darbi.

Uz šo adresi VUGD saņēma izsaukumu arī vakar vakarā, kad divstāvu ēkai dega koka starpstāvu pārsegums 20m² platībā, kā arī sadzīves mantas pie apkures ierīces 20m² platībā. Darbu noslēgumā ugunsdzēsēji glābēji veica notikuma vietas pārbaudi ar termokameru un pēc nepilnām divām stundām ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

Šorīt plkst. 7.06 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur vienstāva metāla angārā dega bateriju lādētājs 1m2 platībā. Plkst. 7.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.