Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.marta plkst. 6.30 līdz 11.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 13.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Loka ielu Cēsīs, kur daudzdzīvokļu mājas trešā stāva dzīvoklī dega trauku mazgājamā mašīna 0.5m² platībā, bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotajām telpām evakuējās viens cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku nodzēsa un veica telpu vēdināšanu. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja. Plkst. 13.48 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Mājoklī uzstādītais dūmu detektors būs tas, kurš šādā situācijā savlaicīgi, ar skaļas skaņas palīdzību, signalizēs par izveidojušos sadūmojumu un ļaus cilvēkiem izglābties.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemti trīs izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Varakļānu novada Murmastienes pagastā, Alūksnes novada Ziemera pagastā, kā arī Kocēnu novada Vaidavas pagastā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī kādam sunim Beverīnas novadā, kurš bija ielūzis ledū uz Gaujas upes. Ugunsdzēsēji glābēji dzīvnieku izglāba, nogādājot krastā. VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par saviem mīluļiem un nepieļaut, ka tie kāpj uz ūdenstilpju nedrošā un mānīgā ledus.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.